contact
خانه / دکوراسیون / 5 نکته طلایی ست کردن اجزای دکوراسیون پذیرایی
خرید پرده

5 نکته طلایی ست کردن اجزای دکوراسیون پذیرایی

اتاق پذیرایی جزو فضاهای مهم خانه محسوب می‌شود. ست کردن اجزای دکوراسیون پذیرایی، محیطی شیک و لوکس می‌سازد.

برخی افراد از استعداد و سلیقه خاصی برای چیدمان منازل خود برخوردار هستند. منزل این افراد از هماهنگی خاص و منحصر به فردی برخوردار است و مهمانان را به خود جذب می‌کند. برخی نیز اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با نحوه ست کردن و نکاتی که باید در نظر داشته باشند، ندارند. آگاه کردن این افراد شروع یک مسیر است. زمانی که با چیدمان دکوراسیون آشنایی داشته باشید، می‌توانید خانه خود را مانند یک طراح داخلی، دیزاین کنید.

5 نکته طلایی ست کردن اجزای دکوراسیون پذیرایی

1- انتخاب رنگ‌های هماهنگ

رنگ‌ها نقش مهمی در دکوراسیون دارند. انتخاب رنگ‌های هماهنگ باعث می‌شود که فضای پذیرایی زیبا و دلنشین‌تر به نظر برسد.

ابتدا باید با ترجیحات شخصی و سلیقه خود آشنا شوید. انتخاب رنگ‌هایی که با سلیقه شما هماهنگ هستند، احساس آرامش و رضایت را به وجود می‌آورند.

ترکیب دو یا چند رنگ که با یکدیگر تعادل داشته باشند، به دکوراسیون انعطاف و زیبایی می‌بخشد. به میزان استفاده از رنگ‌های اصلی، ثانویه و تیره توجه کنید.

برخی رنگ‌ها احساسات و انرژی‌های خاصی ایجاد می‌کنند. مثلا قرمز احساس گرما و شور را ایجاد می‌کند، در حالی که آبی احساس آرامش و خنکی می‌دهد. از این ویژگی‌ها برای تاثیرگذاری و انتقال پیام خود به مخاطبان‌تان استفاده کنید.

انتخاب رنگ‌های هماهنگ

2- توجه به قلب اتاق پذیرایی

توجه به قلب اتاق پذیرایی بسیار مهم است. این نقطه مرکزی اتاق، محلی است که اغلب تمرکز و توجه افراد را جلب می‌کند. به انتخاب و تزئین این نقطه ویژه باید توجه داشته باشید، زیرا آنچه در این مکان قرار می‌گیرد، می‌تواند تاثیر زیادی بر جذابیت کل اتاق داشته باشد. از میز مرکزی، میز قهوه‌خوری، گلدان‌ها، نمایشگرهای هنری یا دیگر عناصر دکوراتیو به عنوان نقطه مرکزی استفاده می‌کنند. ترتیب و انتخاب معتبر این نقطه می‌تواند به زیبایی و جذابیت اتاق پذیرایی شما کمک کند.

برای آن که بدانید نقطه مرکزی کدام قسمت پذیرایی محسوب می‌شود، باید به محلی دقت کنید که مهمان با اولین ورود خود، آن را می‌بیند. در برخی از منازل پرده پذیرایی قلب این محیط محسوب می‌شود. از این رو باید پرده مناسبی در اتاق پذیرایی نصب شود.

با اولین لحظه ورود مهمان، حس مثبت یا منفی از فضا را به او منتقل می‌شود. اگر دکوراسیون هماهنگ و ست باشد، احساس خوبی به مهمان می‌دهد.

3- بهبود روشنایی در دکوراسیبون اتاق پذیرایی

یکی دیگر از نکات طلایی ست کردن اجزای دکوراسیون پذیرایی توجه به روشنایی است. روشنایی نقش مهمی در یک فضا دارد. زمانی که فضا از نور کافی برخوردار باشد، بزرگ‌تر دیده می‌شود و احساس آرامش را به افرادی که در آن حضور دارند، انتقال می‌دهد.

انتخاب رنگ‌های روشن برای دیوارها و سقف، روشنایی اتاق را افزایش می‌دهد. رنگ‌های مانند سفید و کرم روشن می‌توانند نور را انعکاس داده و فضا را روشن‌تر کنند.

قرار دادن آینه‌ها در اتاق پذیرایی می‌تواند نور را انعکاس داده و فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نماید. برای این کار بهتر است آینه‌ها را در مقابل نورهای موجود قرار دهید تا بازتاب وبی بدهد.

اگر پنجره‌های بزرگی در اتاق پذیرایی وجود ندارند یا نور طبیعی کمی به این فضا تابیده می‌شود، از لوسترهای پرنورتر استفاده کنید.

بهبود روشنایی در دکوراسیبون اتاق پذیرایی

4- حذف وسایل اضافه

برای افزایش هماهنگی و تنظیم بهتر فضای دکوراسیون اتاق پذیرایی، حذف وسایل اضافه بسیار ضروری است. ابتدا همه وسایل و عناصر دکوراتیو موجود را بررسی کنید و تشخیص دهید که کدام یک از آن‌ها واقعا لازم هستند و کدام یک می‌توانند حذف شوند.

زمانی که وسایل را از اتاق حذف می‌کنید، توجه داشته باشید که تناسب و تعادل بین عناصر باقی‌مانده حفظ شود. از این رو، حذف وسایل بیش از حد می‌تواند به نقض تعادل طراحی منتهی شود.

بر عناصر کلیدی و اصلی تمرکز کنید. مثلا مبلمان اصلی، میز مرکزی، گلدان‌ها و نمایشگرهای هنری می‌توانند عناصر اصلی اتاق باشند که نباید حذف شوند.

5- انتخاب صحیح مبلمان، فرش و پرده

مبلمان، فرش و پرده باید با هم هماهنگی رنگی داشته باشند تا یک احساس تناسب ایجاد شود. می‌توانید از رنگ‌های مشابه یا ترکیبی از رنگ‌های متفاوت با هم استفاده کنید.

اگر اتاق پذیرایی شما فضای کوچکی دارد، بهتر است مبلمانی که فضای کمی را اشغال می‌کنند را انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید وسایل تزئینی دیگر برای ایجاد هماهنگی در این محیط قرار دهید.

فرش را متناسب با رنگ دیوار، مبلمان و پرده بخرید.

برای پرده پذیرایی مدل‌های مختلفی وجود دارند. برای انتخاب پرده به سبک دکوراسیون توجه کنید. می‌توانید مدل‌های مدرن، ساده و کلاسیک را برای دوخت پرده استفاده کنید.

جمع‌‌بندی

ست کردن اجزای دکوراسیون پذیرایی نیاز به دقت و توجه دارد. با توجه به نکاتی که گفته شد می‌توانید هماهنگی لازم را در رنگ‌ها، مبلمان، فرش، پرده و تزیینات جانبی اجاد کنید. همچنین، نورپردازی مناسب، توجه به جزئیات و تعادل بین دیزاین و کاربری نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. با رعایت این نکات، می‌توانید یک پذیرایی زیبا و جذاب ایجاد کنید که به مهمانان‌تان احساس خوبی القاء کند و شما را در محیطی زیبا و آرام به استقبال آن‌ها ببرد.

همچنین ببینید

ست کردن پرده ها با انواع مبلمان

ست کردن پرده ها با انواع مبلمان

انتخاب ست مناسب پرده و مبل برای هر فضای داخلی، از عوامل کلیدی ایجاد یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *