قبل از خرید انواع مدل پرده پذیرایی پیشنهاد می‌شود این مطالب را مطالعه نمایید، تا خرید بدون دغدغه ای را تجربه کنید.

پرده پذیرایی ادریس

پرده ها به طور معمول از چند لایه تشکیل می شوند که در ادامه به شما توضیح داده می‌شود:

۱- لایه زیرین پشت پرده ای یا به زبان عامیانه آستری که به زیبایی پرده می افزاید و باعث طولانی شدن عمر آن می‌شود.

۲- لایه اصلی که تمام پنجره را پوشش می‌دهد زمینه می باشد. البته این لایه در بین مشتریان به حریر معروف است. جنس زمینه مسلما نباید از حریر باشد، این فقط یک اصطلاح می باشد که پرده فروش ها به زمینه اصلی داده اند. شما می‌توانید از انواع پارچه های دیگر مانند پارچه کتان، حریر گلدار، تور گلدار و حتی از گیپور برای لایه اصلی استفاده نمایید.

۳- لایه سوم یا همان سایه که معمولا دوخت آن به صورت دکوری می باشد، که رنگ آن را عموما به طریقی انتخاب می‌نمایند که باعث شکست رنگ شود. یعنی رنگی انتخاب می شود که با رنگ های دیگر همخوانی نداشته باشد.

۴- لایه رویی که به اسم دکوری اصلی معروف است که اغلب یه صورت مدل یقه شل، دکورپلیسه، دکور آسترکشی شده و … دوخته می شود این لایه به عنوان اصلی ترین لایه پرده می باشد که زیبایی پرده را دو چندان می‌کند.

سرفصل ها

۱- پرده پذیرایی کلاسیک

۲- پرده پذیرایی مدرن

۳- پرده پذیرایی رومن

۴- پرده مدل پانچ

۵- پرده پذیرایی مدل یقه شل

۶- پرده پذیرایی مدل دکور پلیسه

انواع مدل های پرده پذیرایی

همانطور که میدانید پرده ها انواع و اقسام مدل ها، سبک ها و دوخت ها رادارند که هر کدام زیبایی مختص خود را دارند در ادامه به توضیح تمامی این مدل ها می پردازیم.

پرده پذیرایی مدل کلاسیک

پرده کلاسیک که در گذشته به عنوان پرده سلطنتی نام داشت مشخصه هایی مانند همان پرده سلطنتی دارد. یعنی از چندین لایه تشکیل شده است و از رنگ های سنگین و کلاسیک انتخاب می‌شود. طرح پارچه به گونه ای می باشد که فضا را رسمی کند و باعث لوکس شدن محیط پذیرایی شود.

در این سبک پرده برای زمینه اصلی از مدل دوخت هایی مانند پلیسه، پلیسه بریلنتی، فلت ( که مدل جدید می باشد) ساده دوزی و … استفاده می شود .

برای دکور سایه به طور معمول از پارچه های ضخیم ساده با متریال هایی مانند مخمل، هازان، شانل و … غیره استفاده می شود که دوخت آن به صورت دکوری ریزشی می باشد. جهت دوخت دکور اصلی از پارچه های ضخیم طرح دار استفاده می شود. دوخت دکور اصلی به صورت یقه شل، دکورپلیسه ، دکور پلیسه یکطرفه، دکور قرینه و… می باشد.

برای پرده پذیرایی مدل کلاسیک در صورتی که پنجره کناف کاری نشده باشد برای اینکه چوب پرده ها دیده نشود و زیبایی محیط را بهم نریزد از قاب پرده یا کتیبه استفاده می شود که این قاب پرده ها دارای انواع و اقسام گوناگونی می باشد که معمولا در بازار پرده عبدل آباد می توان آن ها را تهیه نمود.

در ادامه چندین نمونه از پرده های کلاسیک را مشاهده مینمایید.

نمونه پرده پذیرایی مدل کلاسیک با قاب منحنی

نمونه مدل پرده کلاسیک

نمونه دیگری از پرده مدل کلاسیک

پرده فلت حریر کشی

 پرده کلاسیک با زمینه اصلی تور گلدار

پرده پذیرایی مدل فلت

مدل پرده کلاسیک فلت قواره ای

پرده پذیرایی سلطنتی

مدل پرده کلاسیک سلطنتی

پرده پذیرایی مدل سلطنتی

پرده پذیرایی مدل مدرن

پرده مدرن که مشخصه هایی مانند ساده و بی آلایش بودن را دارد معمولا از دو یا سه لایه تشکیل می شود. لایه زیرین که پشت پرده ای نام دارد از جنس آستر، ساتن، بلک اوت و دیگر پارچه ها می باشد که معمولا به دلیل ضخیم بودن لایه اصلی از آن استفاده نمی شود و فقط در صورت وجود نور زیاد یا از بین رفتن حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لایه اصلی معمولا از متریال حریر ساده یا کتان ساده استفاده می شود به دلیل ساده و شیک بودن این مدل پارچه ها معمولا ساده انتخاب می شود. در آخر لایه رویی که همان دکور اصلی می باشد معمولا از جنس پارچه های ضخیم با متریال هایی مانند مخمل، هازان، شانل، خاویاری و دیگر پارچه های ضخیم و ساده می باشد رنگ پارچه های دکوری اغلب تک رنگ می باشد و همرنگ مبلمان انتخاب می شود.

دوخت پرده پذیرایی مدل مدرن در بیشتر موارد به صورت پانچ شده می باشد چرا که یک مدل دوخت ساده و شیک می باشد که به راحتی امکان جابجایی را دارد. در سبک مدرن چون وسایل بیشتر جهت عملکرد گرایی تهیه می شوند بهترین مدل دوخت همان پانچ می باشد اما می‌توان برای مرتب ماندن پرده زمینه را به صورت پلیسه دوخت و دکور را به صورت پانچ یا هر دو را به صورت پلیسه منظم دوخت.

نمونه پرده پذیرایی مدل مدرن

نمونه مدل پرده مدرن

پرده مدرن با پارچه کتان

پرده پانچی

مدل پرده مدرن پلیسه ریزشی

پرده پذیرایی

پرده مدل دوخت مدرن

پرده مدرن مدل پانچ

مدل پرده مدرن با پارچه مخمل

پرده کلاسیک مدل پانچ

پرده پذیرایی مدل رومن

پرده رومن مانند دو عنوان قبلی (کلاسیک و مدرن) یک سبک نمی باشد، بلکه یک مدل دوخت می باشد که در تمامی سبک ها مورد استفاده قرار می‌گیرد سبک هایی مانند مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، مینیمال، آرت دکو، بوهمیان، روستیک و دیگر سبک ها ی موجود می باشد.

مدل رومن را علاوه بر اتاق های پذیرایی می‌توان به عنوان پرده های اتاق خواب مستر، دخترانه، پسرانه، فانتزی و حتی در محیط آشپزخانه نیز به کاربرد؛ مکانیزم این مدل دوخت مانند شید و زبرا به صورت افقی می باشد و حتما باید با ریل رومن های مخصوص نصب شود که متناسب با کیفیت قیمت های متفاوتی دارد.

برای اینکه پرده رومن شما ایستایی زیبایی داشته باشد و فاقد کیست و لیویل باشد حتما باید پارچه ای که برای این مدل دوخت تهیه می نمایید فاقد کش باشد و دارای عرض مناسب باشد. نمونه پرده رومن مانند سایر دوخت ها انواع و اقسام دارد مانند مدل رومن ساده، رومن مغزی دوزی، رومن آسترکشی، رومن پایین دالبر دار، رومن پانچی و …

ریل پرده رومن نیز مانند دوخت آن انواع ومختلفی دارد مانند: ریل لینو ، ریل طرح لینو، ریل نورد آلمان، ریل رومن کره ای و ریل دست ساز رومن که هرکدام متانسب با کیفیت و کارایی قیمت های متفاوتی دارند.

نمونه پرده پذیرایی مدل رومن پنج میل

نمونه مدل پرده رومن

پرده پذیرایی رومن تور آسترکشی

پرده پذیرایی

مدل پرده رومن ساتن آسترکشی

پرده رومن آسترکشی

نمونه پرده رومن دالبر ژورنالی

پرده پذیرایی رومن

رومن پایین دالبردار با پارچه چاپی

مدل پرده رومن چاپی

رومن پایین اپلیکه

رومن اپلیکه

پرده پذیرایی مدل پانچ

مدل پرده پانچ که خود زیر مجموعه ای سبک مدرن می باشد یک نوع مدل دوخت است و هیچ ارتباطی به نوع پارچه ندارد. برای دوخت این مدل از هر نوع پارچه ای میتوان استفاده نمود و در تمامی محیط ها کاربرد دارد. نحوه ی دوخت این مدل به این صورت است. ابتدا نوار پرده معمولی یا سوراخ دار را به بالای پرده میدوزند. سپس در فواصل منظم به گونه ای که تعداد سوراخ ها حتما زوج باشد نوار را برش می دهند. در انتها حلقه ها را در آن پرچ میکنند. ریل پرده مدل دوخت پانچ به صورت گرد و از جنس فلز یا چوب می باشد.

در ادامه چند نمونه از این مدل دوخت را مشاهده میکنید.

نمونه پرده پذیرایی مدل پانچی

پرده پذیرایی

مدل دیگری از پرده پانچ پذیرایی

پرده پانچی

پرده پانچ با پارچه مخمل زرد

پرده پذیرایی پانچ

پرده حریر رنگی مدل دوخت پانچ

پرده پانچ رنگی

پرده پذیرایی پانچ ساتن طرح دار

پرده اتاق

پرده پذیرایی مدل یقه شل

این مدل دوخت پرده فقط در دکور پرده اجرا می شود و معمولا با مدل هایی با سبک لوکس، کلاسیک و سلطنتی به کار می آید. نحوه ی دوخت این مدل همانطور که از نامش مشخص است به صورت یقه می ماند. تعداد یقه های این مدل بسته به سلیقه ی مشتری و تعداد گل ها یا نقش های روی پارچه دارد.

در ادامه تعدادی عکس از دکور یقه شل که توسط پرده ادریس اجرا شده است را مشاهده میکنید.

پرده پذیرایی مدل دو یقهپرده پذیرایییقه شل مدل ۴ یقه سرمه خور

پرده پذیرایی E1092

پرده پذیرایی مدل یقه شل با دکور سایه

پرده پذیرایی مدل 2020

نمونه پرده یقه شل کلاسیک

پرده پذیرایی شید اسکرین

مدل پرده یقه شل یقه ریز

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی مدل دکور پلیسه

مدل دوخت پلیسه به نوعی از دوخت گفته می شود که خیاط پرده پارچه را به صورت چین خورده میدوزد و دیگر نیازی نیست قسمت فوقانی پرده را با دست چین بدهید. این مدل با تمامی سبک ها در تمامی محیط ها قابل استفاده است. شما از هر نوع پارچه با هر نوع متریالی میتوانید برای این مدل دوخت استفاده کنید.

این مدل دوخت را در حالت های پنل دو پلیسه، پلیسه یک طرفه، پلیسه قرینه، پلیسه ریز و دکور پلیسه ریزشی میتوان دوخت. در ادامه برای ایده گرفتن شما چند نمونه دوخت پلیسه آورده شده است.

نمونه ی دوخت پنل دو پلیسه

پرده فلت حریر کشی

پرده پذیرایی مدل دکور پنل دوقلو

مدل پرده پذیرایی

مدل دکور پلیسه قرینه

پرده پنل پلیسه

پرده پذیرایی مدل دکورپلیسه ریزشی

پرده پذیرایی 1086

نمونه دکور پلیسه یک طرفه

پرده پذیرایی

قیمت و خرید انواع پرده

با توجه به اندازه و نوع پارچه و حتی نرخ قیمت ارز قیمت پرده ها متغیر می باشد، شما میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ ، ۰۹۱۲۰۳۵۵۷۵۳ ، ۰۲۱۵۵۸۸۲۷۷۰ و ۰۲۱۵۵۸۶۷۹۹۸ تماس حاصل نمایید علاوه بر استعلام قیمت پرده، از مشاوره رایگان خرید بهرمند شوید.

چرا پرده ادریس

مجموع پرده ادریس با ارائه خدماتی از قبیل اندازه گیری، دوخت، تعمیرات، شست شو، نصب  و تولید قاب لمسه و کتیبه پرده جهت رفاه و آسایش مشتریان آماده خدمت رسانی و مشاوره می باشد.

از دیگر خدمات پرده ادریس که در صورت خرید غیر حضوری به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار میدهد می توان به اندازه گیری ، مشاهده نمونه مدل پارچه در محیط مورد نظرمشتری و مشاوره رایگان در منزل اشاره کرد.

همچنین مشتریان گرامی میتوانند با حضور در شوروم پرده ادریس واقع در بازار پرده عبدل آباد از تمامی پارچه ها و مدل ها بازدید به عمل آورند و به صورت رایگان پذیرایی شوند و در صورت تمایل از محیط کارگاهی پرده و قاب لمسه ادریس بازدید نمایند تا با خیال آسوده زیباسازی پنجره های خود را به پرده ادریس بسپارند.

جهت اطلاع از نمونه های جدید، ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، پینترست و تلگرام دنبال کنید.

در انتخاب پرده پذیرایی، یکی از نکات مهم، چیدمان دکوراسیون و انتخاب مدل پرده مطابق با محیط می باشد. برای دانستن این موضوع پیشنهاد میکنیم با کلیک بر روی هر سبک ایده بگیرید.

برای دیدن مدل پرده های بیشتر بر روی یکی از عکس های زیر کلیک کنید.

پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
اشتراک گذاری: