در انتخاب پرده پذیرایی، یکی از نکات مهم، چیدمان دکوراسیون و انتخاب مدل پرده مطابق با محیط می باشد. برای دانستن این موضوع پیشنهاد میکنیم با کلیک بر روی هر سبک ایده بگیرید.

برای دیدن مدل پرده های بیشتر بر روی یکی از عکس های زیر کلیک کنید.

پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی
پرده پذیرایی

پرده پذیرایی ادریس

قبل از خرید انواع مدل  پرده پذیرایی پیشنهاد می‌شود این مطالب را مطالعه نمایید، تا خرید بدون دغدغه ای را تجربه کنید.

پرده ها به طور معمول از چند لایه تشکیل می شوند که به صورت مختصر و مفید در ادامه این نوشته به شما توضیح داده می‌شود:

۱- لایه زیرین پشت پرده ای یا به زبان عامیانه آستری که به زیبایی پرده می افزاید و باعث طولانی شدن عمر آن می‌شود.

۲- لایه اصلی که تمام پنجره را پوشش می‌دهد زمینه می باشد که در بین مشتریان به حریر معروف است جنس زمینه مسلما نباید از حریر باشد این فقط یک اصطلاح می باشد که پرده فروش ها به زمینه اصلی داده اند شما می‌توانید از انواع پارچه های دیگر مانند پارچه کتان، حریر گلدار، تور گلدار و حتی از گیپور برای لایه اصلی استفاده نمایید

.
۳- لایه سوم یا همان سایه که معمولا دوخت آن به صورت دکوری می باشد، که رنگ آن را عموما به طریقی انتخاب می‌نمایند که باعث شکست رنگ شود یعنی رنگی انتخاب می شود که با رنگ های دیگر همخوانی نداشته باشد.

۴- لایه رویی که به اسم دکوری اصلی معروف است که اغلب یه صورت مدل یقه شل، دکورپلیسه، دکور آسترکشی شده و … دوخته می شود این لایه به عنوان اصلی ترین لایه پرده می باشد که زیبایی پرده را دو چندان می‌کند.

حال در ادامه به شما توضیح داده می شود که این لایه ها در چه مدل هایی کاربرد دارند.

پرده پذیرایی مدل کلاسیک

پرده کلاسیک که در گذشته به عنوان پرده سلطنتی نام داشت مشخصه هایی مانند همان پرده سلطنتی دارد. یعنی از چندین لایه تشکیل شده است و از رنگ های سنگین و کلاسیک انتخاب می‌شود. طرح پارچه به گونه ای می باشد که فضا را رسمی کند و باعث لوکس شدن محیط پذیرایی شود.

در این سبک پرده برای زمینه اصلی از مدل دوخت هایی مانند پلیسه، پلیسه بریلنتی، فلت ( که مدل جدید می باشد) ساده دوزی و … استفاده می شود .

برای دکور سایه به طور معمول از پارچه های ضخیم ساده مانند مخمل، هازان، شانل و … غیره استفاده می شود که دوخت آن به صورت دکوری ریزشی می باشد. جهت دوخت دکور اصلی از پارچه های ضخیم طرح دار استفاده می شود که دوخت آن به صورت یقه شل، دکورپلیسه ، دکور پلیسه یکطرفه، دکور قرینه و… می باشد.

برای پرده پذیرایی مدل کلاسیک در صورتی که پنجره کناف کاری نشده باشد برای اینکه چوب پرده ها دیده نشود و زیبایی محیط را بهم نریزد از قاب پرده یا کتیبه استفاده می شود که این قاب پرده ها دارای انواع و اقسام گوناگونی می باشد که معمولا در بازار پرده عبدل آباد می توان آن ها را تهیه نمود.

نمونه مدل پرده کلاسیک

نمونه پرده پذیرایی مدل کلاسیک

پرده پذیرایی مدل مدرن

پرده مدرن که مشخصه هایی مانند ساده و بی آلایش بودن را دارد معمولا از دو یا سه لایه تشکیل می شود. لایه زیرین که پشت پرده ای نام دارد از جنس آستر، ساتن، بلک اوت و دیگر پارچه ها می باشد که معمولا به دلیل ضخیم بودن لایه اصلی از آن استفاده نمی شود و فقط در صورت وجود نور زیاد یا از بین رفتن حریم خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لایه اصلی معمولا از حریر ساده یا کتان ساده استفاده می شود به دلیل ساده و شیک بودن این مدل پارچه ها معمولا ساده انتخاب می شود. در آخر لایه رویی که همان دکور اصلی می باشد معمولا از جنس پارچه های ضخیم مانند مخمل، هازان، شانل، خاویاری و دیگر پارچه های ضخیم و ساده می باشد رنگ پارچه های دکوری اغلب تک رنگ می باشد و همرنگ مبلمان انتخاب می شود.

دوخت پرده پذیرایی مدل مدرن در بیشتر موارد به صورت پانچ شده می باشد چرا که یک مدل دوخت ساده و شیک می باشد که به راحتی امکان جابجایی را دارد. در سبک مدرن چون وسایل بیشتر جهت عملکرد گرایی تهیه می شوند بهترین مدل دوخت همان پانچ می باشد اما می‌توان برای مرتب ماندن پرده زمینه را به صورت پلیسه دوخت و دکور را به صورت پانچ یا هر دو را به صورت پلیسه منظم دوخت.

نمونه مدل پرده مدرن

نمونه پرده پذیرایی مدل مدرن

پرده پذیرایی مدل رومن

پرده رومن مانند دو عنوان قبلی (کلاسیک و رومن) یک سبک نمی باشد، بلکه یک مدل دوخت می باشد که در تمامی سبک ها مورد استفاده قرار می‌گیرد سبک هایی مانند مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، مینیمال، آرت دکو، بوهمیان، روستیک و دیگر سبک ها ی موجود می باشد.

مدل رومن را علاوه بر اتاق های پذیرایی می‌توان به عنوان پرده های اتاق خواب مستر، دخترانه، پسرانه، فانتزی و حتی در محیط آشپزخانه نیز به کاربرد؛ مکانیزم این مدل دوخت مانند شید و زبرا به صورت افقی می باشد و حتما باید با ریل رومن های مخصوص نصب شود که متناسب با کیفیت قیمت های متفاوتی دارد.

برای اینکه پرده رومن شما ایستایی زیبایی داشته باشد و فاقد کیست و لیویل باشد حتما باید پارچه ای که برای این مدل دوخت تهیه می نمایید فاقد کش باشد و دارای عرض مناسب باشد. نمونه پرده رومن مانند سایر دوخت ها انواع و اقسام دارد مانند مدل رومن ساده، رومن مغزی دوزی، رومن آسترکشی، رومن پایین دالبر دار، رومن پانچی و …

ریل پرده رومن نیز مانند دوخت آن انواع ومختلفی دارد مانند: ریل لینو ، ریل طرح لینو، ریل نورد آلمان، ریل رومن کره ای و ریل دست ساز رومن که هرکدام متانسب با کیفیت و کارایی قیمت های متفاوتی دارند.

نمونه مدل پرده رومن

نمونه پرده پذیرایی مدل رومن

قیمت و خرید انواع پرده

با توجه به اندازه و نوع پارچه و حتی نرخ قیمت ارز قیمت پرده ها متغیر می باشد، شما میتوانید با شماره های ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ ، ۰۹۱۲۰۳۵۵۷۵۳ ، ۰۲۱۵۵۸۸۲۷۷۰ و ۰۲۱۵۵۸۶۷۹۹۸ تماس حاصل نمایید علاوه بر استعلام قیمت پرده، از مشاوره رایگان خرید بهرمند شوید.

مشاوره خرید پرده پذیرایی

چرا پرده ادریس

مجموع پرده ادریس با ارائه خدماتی از قبیل اندازه گیری، دوخت پرده، تعمیرات پرده، شست شو پرده، نصب پرده و تولید قاب لمسه و کتیبه پرده جهت رفاه و آسایش مشتریان آماده خدمت رسانی و مشاوره می باشد.

از دیگر خدمات پرده ادریس که در صورت خرید غیر حضوری به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار میدهد می توان به اندازه گیری ، مشاهده نمونه مدل پارچه در محیط مورد نظرمشتری و مشاوره رایگان در منزل اشاره کرد.

همچنین مشتریان گرامی میتوانند با حضور در شوروم پرده ادریس واقع در بازار پرده عبدل آباد از تمامی پارچه ها و مدل ها بازدید به عمل آورند و به صورت رایگان پذیرایی شوند و در صورت تمایل از محیط کارگاهی پرده و قاب لمسه ادریس بازدید نمایند تا با خیال آسوده زیباسازی پنجره های خود را به پرده ادریس بسپارند.

پرده ادریس

جهت اطلاع از نمونه های جدید، ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، پینترست و تلگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری: