قیمت دوخت پرده و نصب آن به عواملی مانند اندازه پارچه، مدل دوخت، مدل ریل پرده و متراژ ریل پرده بستگی دارد. متراژ پارچه و ریل را بطه ی مستقیمی با اندازه پنجره دارد پس شما به اندازه گیری پنجره نیاز خواهید داشت.

پس از اندازه گیری پنجره نسبت به مدل دوخت و اندازه پنجره ، متراژ پارچه و ریل شما مشخص خواهد شد.

قیمت دوخت و نصب پرده متناسب با مدل پرده

یکی از مشاغلی که معمولا قیمت مشخصی برای خدمات آن وجود ندارد شغل خیاطی می باشد. خیاطی شغلی است که معمولا در آن قیمت ها سلیقه ای است و هر کس نسبت به مهارت، زمان دوخت و تمیز بودن کار بر روی آن قیمت می گذارد در واقع قیمت دوخت نسبت به تمیزی و زمانی که می برد محاسبه می شود.

با این حال در ادامه قیمت دوخت همراه با ذکر مدل پرده آمده شده است.

دوخت پرده، مدل های متفاوتی دارد که در ادامه با ذکر نام توضیح مختصری در رابطه با آن به شما می دهیم.

دوخت پرده پلیسه

مدل دوختی که در آن پارچه با چین های هم اندازه و منظم کنار هم قرار بگیرد می گویند. به این مدل دوخت دوخت پرده چین دار هم میگویند. مصرف پارچه در این مدل دوخت به صورت ۲٫۵  الی ۳ برابر عرض پنجره می باشد. انواع دوخت پلیسه عبارت اند از : پلیسه ریز ( چین زیر ده سانت)، پلیسه معمولی و پلیسه گریوری که در آن اول پارچه را پلیسه می کنند سپس نوار پرده را بر روی آن می دوزند. این مدل یکی از مدل های معروف در سبک پرده کلاسیک می باشد.

قیمت دوخت پرده پلیسه

قیمت پلیسه معمولی به صورت متر پارچه بدون نوار پرده به مبلغ ۱۳٫۰۰۰ تومان محاسبه می شود . پلیسه ریز متر پارچه بدون نوار پرده به مبلغ متری ۱۵٫۰۰۰ تومان و پلیسه گریوری به صورت متر پارچه به مبلغ ۲۵٫۰۰۰ تومان محاسبه می شود.

در برخی مواقع بنا به دلایلی مانند کم بودن جا برای زدن چند ریل کنار هم یا نازک بودن پارچه و احتیاج به داشتن آستری، پارچه و آستری را با هم پلیسه میکنند، که این امر باعث افزایش زمان دوخت و سخت شدن کار می شود. به همین دلیل قیمت دوخت بیشتر می شود.

پلیسه آسترکشی معمولی بر حسب متر پارچه مبلغ ۲۵٫۰۰۰ تومان و پلیسه ریز آسترکشی بر حسب متراژ پارچه به قیمت ۳۷٫۵۰۰ تومان محاسبه می شود.

قیمت دوخت پرده و نصب آن

در این تصویر که یکی از نمونه کار های پرده ادریس می باشد، پارچه حریر به صورت پلیسه معمولی دوخته شده است.

دوخت پرده آستر

آستری یا همان پشت پرده ای یکی از لایه های مهم پرده می باشد. آستری کاربرد بسیار زیادی در زیبایی و محافظت پرده دارد که در مقاله آستری در رابطه با آن بیشتر میخوانید.

قیمت دوخت پرده آستری

مبنای محاسبه قیمت دوخت آستر یا همان پشت پرده ای به صورت تخته ای است و هر تخته تا سه متر عرض پارچه می باشد. مبلغ دوخت هر متر آستری ۱۵٫۰۰۰ تومان و مازاد آن دوبرابر محاسبه می شود.

دوخت پرده فلت

دوخت پرده فلت معمولا همراه باپلیسه صورت میگیرد که به آن  فلت آسترکشی گفته می شود . این مدل دوخت معمولا در پرده سلطنتی به کار گرفته می شود.

مدل فلت نوعی از دوخت است که در آن پرده به صورت صاف و بدون چین در می آید، فلت آسترکشی هم مدلی است که در زیر پرده فلت، پارچه دیگری که معمولا آستری یا حریر ساده می باشد را به صورت چین پلیسه می دوزند.

قیمت دوخت پرده فلت آسترکشی

مبنای محاسبه قیمت فلت آسترکشی عرض پارچه می باشد که برای فلت آسترکشی معمولی در مبلغ ۳۰٫۰۰۰ تومان برای فلت آستری کشی ریز در ۳۷٫۵۰۰ تومان و برای فلت آسترکشی گریوری در مبلغ ۴۵٫۰۰۰ تومان ضرب می شود.

پرده پذیرایی مدل فلت

نمونه کار فلت آسترکشی توسط پرده ادریس

دوخت ساده پرده

ساده دوزی کردن پرده به این معنی است که شما پارچه مورد نظر خود را بخواهید با دست چین بدهید که به اسم چین سوزنی بیشتر معروف است . در این مدل دوخت نوار چهار نخ را به صورت صاف و بدون چین بالای پارچه دوخته سپس از یک طرف چهار نخ را به هم گره می زنیم و از طرف دیگر چهار نخ نوار را کشیده و به خود نوار چین میدهیم. این مدل دوخت معمولا برای اتاق خواب یا آشپزخانه با پارچه های مدل خامه دوزی شده و ساده انجام می شود.

قیمت دوخت ساده پرده

مبنای محاسبه قیمت دوخت ساده پرده متر پارچه می باشد یعنی شما هر چند متر پارچه که داشته باشید ضرب در قیمت دوخت به مبلغ ۳٫۷۵۰ تومان میکنید.

محاسبه دوخت پرده مدل ساده دوزی آستر کشی هم مانند ساده دوزی متر پارچه ضرب در قیمت دوخت به مبلغ ۱۱٫۲۵۰ تومان می باشد.

پرده آشپزخانه ای

نمونه کار اجرا شده توسط پرده ادریس مدل ساده دوزی

دوخت پرده پانچ

این مدل دوخت که یکی از محبوب ترین مدل دوخت های پرده مدرن می باشد به دو صورت انجام می شود،

در مدل دوخت اولی که در گذشته رایج بود، نوار پرده سوراخ دار را بالای پارچه پرده ای  میدوزیم سپس پارچه را مطابق با سوراخ نوار پرده سوراخ میکنیم و حلقه پلاستیکی را چفت میکنیم.

در مدل دوم که بسیار مناسب و رایج است، ابتدا نوار پانچ بدون سوراخ را بالای پارچه می دوزیم. سپس با دستگاه پانچ نوار و پارچه را با هم نسبت به سایز حلقه در فواصل مناسب سوراخ میکنیم و حلقه را چفت میکنیم.

شاید از خود سوال کنید که بین دو مدل دوخت چه تفاوتی وجود دارد ؟ در مدل دوخت اول شما فقط میتوانید از مدل خاصی حلقه استفاده کنید و برای دوخت باید پارچه را متناسب با سوراخ های روی نوار تنظیم کنید. مدل دوخت دومی به دلیل اینکه سوراخ ها با دستگاه پانچ ایجاد می شود، با این مشکل مواجه نمی شوید. در مدل دومی از حلقه پلاستیکی و یا فلزی میتوانید استفاده کنید.

قیمت دوخت پرده پانچ

مبنای محاسبه قیمت دوخت پرده پانچ متر پارچه برای کل پنجره و تعداد دکور برای دکور پنجره می باشد.

مبنای متر پارچه در مواقعی که شما پارچه ای برای کل پنجره بخواهید محاسبه می شود، که در این صورت متر پارچه ضرب در قیمت دوخت بدون احتساب نوار و حلقه به مبلغ ۲۵٫۰۰۰ تومان می شود.

محاسبه قیمت دوخت دکور پانچ به صورت تخته ای می باشد که هر تخته دارای ۱/۵ متر عرض است. در این صورت قیمت دوخت که مبلغ ۳۷٫۵۰۰ تومان است ضرب در تعداد دکوری ها می شود.

قیمت دوخت پانچ آسترکشی به صورت متر پارچه مبلغ ۴۵٫۰۰۰ تومان و قیمت دوخت دکور پانچ آسترکشی مبلغ ۶۳٫۰۰۰ تومان است. برای دکوری های دو رنگ که از دو نوع یا دو رنگ پارچه که بغل هم درز گرفته می شود و عرض هر دو با هم ۱/۵ متر شود مبلغ هر تخته ۵۴٫۰۰۰ تومان و برای دکور دو رنگ هایی که عرض هر دو با هم ۲٫۲۵ شود مبلغ  محاسبه ۶۳٫۰۰۰ تومان است.

پرده کلاسیک مدل پانچ

نمونه کار اجرا شده توسط پرده ادریس مدل پانچ

محاسبه قیمت دوخت و نصب پرده پیچیدگی های خاصی دارد که یکی از این پیچیدگی ها مربوط به دکور پرده می باشد.

دوخت دکور پرده

پنل ها که در بین پرده فروش ها و خیاطی های پرده به دکور پرده معروف اند انواع متنوعی دارند که در زیر هرکدام را توضیح می دهیم.

نکته قابل توجه : دکور ها را معمولا در دوطرف یا یک طرفه پرده بعد از زمینه اصلی که معمولا حریر یا تور است نصب میکنند. گاهی به صورت دوبل و گاهی به صورت تک.

مبنای محاسبه تمامی دکور ها پارچه ۱/۵ عرض در ارتفاع تا ۳/۵ متر می باشد این بدین معناست که اگر دکور شما یک متر بالاتر از این مبنا باشد قیمت دو برابر حساب می شود.

دوخت دکور ساده: همانطور که از نامش پیداست مانند ساده دوزی که همان چین سوزنی است می باشد. این مدل مناسب برای پرده اتاق می باشد.

پرده اتاق خواب

نمونه اجرا شده توسط پرده ادریس: مدل دوخت دکور ساده

دوخت دکور پلیسه: این مدل دکوری هم مانند دوخت پلیسه می باشد که معمولا از پارچه ضخیم برای دوخت آن استفاده می شود.

انواع دکور پلیسه عبارت اند از : دکور پلیسه یک طرفه، دکور پنل پلیسه، دکور پلیسه ریزشی و دکور پنل که تمامی این مدل ها را می توان به صورت آسترکشی قلفتی دوخت.

قیمت دوخت و نصب پرده

نمونه دوخت دکور پلیسه یک طرفه

دکور یقه شل : این مدل دوخت را میتوانید در صفحه پرده یقه شل همین سایت مطالعه نمایید.

قیمت دوخت و نصب پرده

قیمت دوخت دکور پرده

محاسبه قیمت دوخت دکور پرده ها به صورت عددی می باشد به این صورت که هر عدد دکور ساده مبلغ : ۳۰٫۰۰۰ تومان، هر عدد دکور پلیسه و یقه شل : ۶۰٫۰۰۰ تومان هر عدد دکور پلیسه آسترکشی: ۱۱۲٫۵۰۰ تومان و هر عدد دکور آسترکشی چه ساده باشد چه یقه شل مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان است.

دوخت جای سرب و سجافت پرده

در بعضی موارد ما احتیاج داریم تا برای پرده خود جای سرب بدوزیم و یا از سجافت استفاده کنیم. اما در چه صورت این کار باید انجام دهیم.

در مواقعی که پارچه ما دارای دالبر و پایین شکل باشد و ما نتوانیم انتهای پارچه را به صورت پاکتی و کیسه ای بدوزیم. احتیاج به این داریم که از پارچه دیگری که معمولا تور ساده می باشد استفاده کنیم و آن را به انتهای کار و قسمت پشت پارچه به نحوه ای که مشخص نباشد به صورت کیسه سرب بدوزیم.

و اما سجافت در چه مواقعی استفاده می شود؟

در صورتی که ارتفاع پارچه ما با ارتفاع پنجره ما همخوانی نداشته باشد ما مجبور می شویم که از همان پارچه به بالای کار اضافه کنیم.

قیمت دوخت جای سرب یا سجافت

مبنای محاسبه متر پارچه می باشد و هر متر به مبلغ ۷٫۵۰۰تومان است.

لیست قیمت دوخت و نصب پرده

کد مدل فی
۱ پلیسه ۱۵,۰۰۰
۲ پلیسه ریز(زیر۱۰سانت) ۲۰,۰۰۰
۳ پلیسه گریوری ۳۰,۰۰۰
۴ پلیسه آستر کشی ۳۰,۰۰۰
۵ پلیسه ریز آسترکشی ۴۰,۰۰۰
۶ آستری ۲۵,۰۰۰
۷ فلت آسترکشی گریوری ۴۵,۰۰۰
۸ فلت آسترکشی ۴۰,۰۰۰
۹ فلت ریز آسترکشی ۴۵,۰۰۰
۱۰ ساده دوزی ۱۰,۰۰۰
۱۱ ساده دوزی آسترکشی ۲۰,۰۰۰
۱۲ دکوری ۳۰,۰۰۰
۱۳ دکور پلیسه / یقه شل ۶۰,۰۰۰
۱۴ دکور آسترکشی همه مدل ۱۰۰,۰۰۰
۱۵ دکور پلیسه آسترکشی ۱۲۰,۰۰۰
۱۶ دکور پانچ ۴۵,۰۰۰
۱۷ دکور پانچ دو رنگ ۹۰,۰۰۰
۱۸ دکور پانچ یک و نیم تخته ۹۰,۰۰۰
۱۹ دکور پانچ آسترکشی ۷۵,۰۰۰
۲۰ پانچ متری ۳۰,۰۰۰
۲۱ پانچ آسترکشی ۴۵,۰۰۰
۲۲ جای سرب یا سجافت ۷,۵۰۰
۲۳ یراق دوزی ۱۵,۰۰۰
۲۴ پشت دری ۵۰,۰۰۰
۲۵ پشت دری آسترکشی ۱۰۰,۰۰۰
۲۶ کمر پرده ۱۵,۰۰۰
۲۷ پاپیون ۳۰,۰۰۰
۲۸ زانفیکس قیمت روز
۲۹ اجرت زانفیکس ۲۵,۰۰۰
۳۰ سرمه دوزی ۱۰,۰۰۰
۳۱ رومن ۱۶۲,۵۰۰
۳۲ رومن مغزی ۱۸۷,۵۰۰
۳۳ رومن آسترکشی ۱۸۷,۵۰۰
۳۴ رومن آسترکشی مغزی ۲۱۲,۵۰۰
۳۵ رفلت و چسب ۸۵,۰۰۰
۳۶ پایین دالبر ۶۵,۰۰۰
۳۷ بالش یا کوسن ۲۵,۰۰۰
۳۸ کوسن مغزی دوزی ۵۰,۰۰۰
۳۹ رومیزی ۷۵,۰۰۰
۴۰ هلال ۱۰۰,۰۰۰
۴۱ آبشاری ۱۰۰,۰۰۰
۴۲ آبشاری پلیسه ۱۵۰,۰۰۰

قیمت نصب پرده

نصب پرده رابطه مستقیمی با متراژ ریل و مدل ریل پرده دارد به این صورت که اگر ریل پرده شما ساده باشد یا اتومات قیمت آن متفاوت است.

نصب پرده یکی از اصلی ترین مراحل فروش پرده می باشد که قیمت نصاب خبره با نصاب معمولی متفاوت می باشد. البته ملزومات و اکسسوری های مصرفی هم در قیمت تاثیر گذار است اما قیمت نصب ریل مشخص است.

نرخ نصاب های معمولی پرده به این صورت است:

هر متر ریل ساده مبلغ: ۳۰۰۰۰ تومان

هر متر ریل اتومات دستی: ۶۰٫۰۰۰ تومان

میله پشتری هر یک جفت: ۱۰۰٫۰۰۰ تومان

ریل رومن زیر ۳ متر: ۱۰۰٫۰۰۰ تومان

پرده زبرا هر عدد: ۸۰٫۰۰۰ تومان

قاب پرده هر متر: ۸۰٫۰۰۰ تومان

ایاب ذهاب داخل شهر تهران: ۱۷۰٫۰۰۰ تومان

نصاب های حرفه ای اجرت تنظیم دکور، ریختن سرب و سوزن کاری را به صورت مجزا دریافت می‌کنند.

بعد از خواندن این متن شما به اطلاعات کافی از قیمت دوخت و نصب پرده رسیده اید و این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا در خرید زیان نکنید.

نحوه خرید و درخواست خدمات از پرده ادریس

شما میتوانید برای خرید پرده اداری، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و هر محیط دیگری که مد نظر دارید به دو روش زیر خرید خود را با خدمات پس از فروش تهیه نمایید.

خرید پرده در منزل با خدمات رایگان

مجموعه پرده ادریس با راه اندازی سرویس سفارش در منزل خدمات رایگانی از قبیل مشاهده نمونه پارچه، اندازه گیری و مشاوره توسط طراح در منزل را به مشتریان خود ارائه میدهد. شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست سرویس در منزل با شماره های ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ یا ۰۹۱۲۰۳۵۵۷۵۳ تماس حاصل نمایید.

خرید پرده در فروشگاه

پرده ادریس با در اختیار داشتن کارگاه های دوخت پرده، تولید قاب پرده، خشک شویی پرده و شوروم یا همان فروشگاه اختصاصی پرده با سابقه ای بالغ بر ۱۵ سال با ارائه خدمات پس از فروش سعی بر این دارد که بهترین و مرغوب ترین کالا با منصفانه ترین قیمت را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. شما میتوانید با شماره گیری شماره های ۵۵۸۶۷۹۹۸ و ۵۵۸۸۲۷۷۰ جهت حضور در فروشگاه تماس حاصل نمایید.

مشتری این حق دارد تا قیمت دوخت و نصب پرده را از فروشنده به صورت تفکیک شده و دقیق بپرسد و فروشنده مستلزم این است که به سوالات شما پاسخ دهد.

هم چنین شما میتوانید جهت دریافت عکس های بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

اشتراک گذاری: