تهران عبدل آباد بازار بزرگ پارچه احسانی

علت استفاده از پارچه آستری برای پرده چیست ؟

علت استفاده از پارچه آستری برای پرده چیست ؟

جهت استفاده از آستر پشت پرده ای ابتدا باید به این نتیجه رسید که آیا شما نیاز به پشت پرده ای خواهید داشت یا خیر اگر بله چه نوع پارچه ای مناسب است .

پارچه آستری برای پرده ( پشت پرده ای)

آستری و یا همان پشت پرده ای پارچه ای است یک رنگ (معمولا شیری) با قیمتی ارزان تر از پارچه های دیگر که از آن معمولا برای زیبا نشان دادن پرده استفاده میکنند .

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب پشت پرده ای باید بدانید که آیا شما به آن احتیاج دارید یا خیر به همین دلیل دلایل استفاده از آستری را در ادامه نوشته ایم .

دلایل بسیاری وجود دارد که ما نیاز به پشت پرده ای برای پرده پذیرایی، پرده اتاق خواب و پرده آشپزخانه داریم که مهم ترین آنه ها به صورت مختصر توضیح میدهیم .

دلایل استفاده از آستر پشت پرده ای

1- برخی پنجره ها از فرم مناسب و زیبایی برخوردار نیستند، به همین دلیل ما برای دیده نشدن آن فرم ها از آستری میتوانیم استفاده کنیم. البته برای پرده پذیرایی مدرن معمولا به دو دلیل از آستری استفاده نمی کنند، یک زیبایی فرم طراحی مدرن و دیگری ساده و شیک بودن مدل مدرن که نیازی به آستری ندارد. در پرده پذیرایی کلاسیک به دلیل تجملاتی بودن این سبک و مخفی کردن فرم پنجره از آستری استفاده می شود. و اما در پرده پذیرایی رومن این سبک پرده معمولا آستری در صورت نیاز به خوده پرده به صورت قلفتی دوخته میشود و به صورت یک لایه در می آید .

2- جلوگیری از نشستن گرد و غبار بر روی پرده اصلی و آسیب نرسیدن به آن، همانطور که میدانید آستری را معمولا به سایز پنجره و برخی مواقع کمی بزرگتر از سایز پنجره انتخاب میکنند این عمل باعث می شود تا گرد و خاکی که از درز های پنجره عبور میکنند بر روی آستری نشسته و به پارچه اصلی نرسد این امر باعث میشود تا عمر لایه اصلی طولانی تر شود و شما فقط مجبور به تعویض آستری شوید در واقع با این کار شما از پرده اصلی خود محافظت میکنید .

3- تنظیم کردن نور ورودی به داخل محیط و مجدد آسیب نرساندن نور آفتاب به پرده اصلی

4- جلوگیری از هدر رفت انرژی سرمایشی و گرمایشی در فصول مختلف

عمده ترین دلیل استفاده از آستری نزد فروشندگان پرده  زیبا جلوه کردن پرده در نور زیاد است چرا که وقتی پرده ای بدون آستر باشد اگر نور پشت پنجره زیاد باشد و یا آفتاب به طور مستقیم به پنجره بتابد پرده زیبایی خود را نشان نمیدهد.

پرده بدون آستری

پرده اتاق خوابی

همان پرده با آستری

آستر

انواع آستر پشت پرده ای

پشت پرده ای ها انواع و اقسام مختلفی دارد که هر کدام از ضخامت و میزان نفوذ نور متفاوتی بر خوردار است.

پشت پرده ای فلامنت که کم ارزش ترین نوع پشت پرده ای می باشد. این آستری معمولا در صنف تزئینات داخلی برای پرده استفاده نمی شود، چرا که پارچه بسیار نا مرغوب و بی کیفیتی است که معمولا برای داخل متکا یا بالشت استفاده می شود .

آستر تابیده این مدل آستر از ضخامت و کیفیت مناسبی برخوردار است، برند های متفاوتی مانند بریلنت، کارن تکس، ماندگار، الگانت و دیگر برند های متفرقه را داراست، این پشت پرده ای محبوب ترین آستر در میان پرده فروشان می باشد

 ساتن پشت پرده ای کیفیت این مدل پشت پرده ای نسبت به دیگر آستر ها نسبتا بالاتر است، و همچنین ضخامت بیشتری دارد از این نوع پارچه معمولا برای اتاق خواب ها و محیط هایی که شدت نور بسیار می باشد استفاده میکنند .

آستر بلک اوت ضخامت این نوع آستر نسبت به تمامی پارچه ها بیشتر است و میزان عبور نور از آن به اندازه صفر درصد میباشد .

حال که با مزایای استفاده از آستر و انواع مدل های آن آشنا شدید به راحتی میتوانید تصمیم بگیرید که آیا نیاز به پشت پرده ای دارید یا خیر.

نحوه خرید پرده از پرده ادریس

شما میتوانید برای خرید پرده پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و هر محیط دیگری که مد نظر دارید به دو روش زیر خرید خودرا با خدمات پس از فروش تهیه نمایید.

خرید پرده در منزل با خدمات رایگان

مجموعه پرده ادریس با راه اندازی سرویس سفارش در منزل خدمات رایگانی از قبیل مشاهده نمونه پارچه، اندازه گیری و مشاوره توسط طراح در منزل را به مشتریان خود ارائه میدهد. شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست سرویس در منزل با شماره های ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ یا ۰۹۱۲۰۳۵۵۷۵۳ تماس حاصل نمایید.

خرید پرده در فروشگاه

پرده ادریس با در اختیار داشتن کارگاه های دوخت پرده، تولید قاب پرده، خشک شویی پرده و شوروم یا همان فروشگاه اختصاصی پرده با سابقه ای بالغ بر ۱۵ سال با ارائه خدمات پس از فروش سعی بر این دارد که بهترین و مرغوب ترین کالا با منصفانه ترین قیمت را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. شما میتوانید با شماره گیری شماره های ۵۵۸۶۷۹۹۸ و ۵۵۸۸۲۷۷۰ جهت حضور در فروشگاه یا بازبینی کارگاه های ذکر شده تماس حاصل نمایید.

همچنین برای دریافت آدرس فروشگاه میتوانید اینجا کلیک کنید.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.