به چه پرده ای، پرده اداری می گویند؟ چه پرده ای برای دفتر خود انتخاب کنیم؟ کدام نوع برای محیط مناسب است؟ تمامی پرده ها باید دارای سبک باشند اما اولویت برای پرده های اداری برطرف کردن نیازهای کاری می باشد. در اینجا در رابطه با تمام چیزهایی که قبل ازخرید باید بدانید صحبت میکنیم.

سرفصل‌های پرده اداری

۱- پرده اداری زبرا

۲- پرده اداری شید رول

۳- پرده ورتیکال

۴- پرده رومن

۵- پرده شید پلیسه

۶- پرده اداری کرکره ای

۷- پرده سیلوئت

۸- پرده لوردراپه

۹- پرده چاپی

در دفتر کار یا در محیط کار، داشتن پرده هایی که قادر به فیلتر کردن نور، عایق گرما در تابستان و سرما در زمستان باشد و در عین حال دکوراسیون محیط را زیبا کند بسیار مهم است. اما باید به نکات زیر توجه کنید.

نکات مهم در انتخاب پرده اداری

با رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می شود میتوانید محیط کاری زیبا و دوست داشتنی را برای خود به ارمغان بیاورید.

رنگ

باید با محیط کار سازگار باشد. رنگ های روشن را انتخاب کنید که میتواند اتاق را روشن کند و از رنگ هایی که اتاق را تاریک میکند اجتناب کنید.

سبک پرده

منظور عمودی بودن یا افقی بودن پرده می باشد که نکته ی بسیار مهمی است. پرد های عمودی به کناره ها جمع می شود مانند ورتیکال، لووردراپه و پرده پانچ . پرده های افقی به بالا جمع می شوند مانند زبرا، شید، کرکره و رومن

تنظیم نور

در دفتر کار مهم است که انعکاس نور بر روی مانیتور نداشته باشید. به همین دلیل خوب است پرده ای انتخاب کنید که به راحتی بتوانید نور ورودی را کنترل کنید.

مدیریت گرما

در ماه های تابستان مدیریت گرما بسیار اهمیت دارد. بهترین راه حل پرده های زبرا یا دومکانیزم هستند که جلوی اشعه های خورشیدی را می گیرند که به این صورت نمی توانند وارد اتاق شوند.

کاربردی بودن

این فاکتور به نکته ی مهمی اشاره میکند. پرده باید به صورتی انتخاب شود که از نظر عرض و ارتفاع با قاب پنجره هم خوانی داشته باشد. در غیر اینصورت فاکتور های دیگر کارایی ندارند.

محبوب ترین پرده های اداری

اگر شما برای محیط کار خود نیاز به خرید پرده داشته باشید ولی هیچ ایده و انتخابی نداشته باشید مسلما دچار مشکل خواهید شد. پس بهتر است با دیدن تصاویر و آشنایی با محبوب ترین مدل پرده های اداری برای خود ایده به دست آورید.

پرده اداری زبرا

زبرا در لغت به معنی گورخر می باشد پس همانطور که از نامش پیداست به پرده هایی که راه راه باشد پرده زبرا گفته می شود. اما در ایران به پرده های راه راه ای که به صورت افقی و با مکانیزم دستی یا برقی باز و بسته شود زبرا گفته می شود. مانند تصویر زیر

پرده اداری زبرا

نمونه پرده اداری مدل زبرا توسط پرده ادریسپرده زبرا

 پرده زبرا

پرده زبرا

نمونه زبرا از پرده ادریس

پرده زبرا

پرده اداری شید رول

به پرده هایی که به صورت صاف و با مکانیزم دستی یا برقی به بالا جمع شوند شید میگویند . پرده شید رول را میتوان با هر پارچه ای تهیه کرد مانند پارچه ساده و تک رنگ، پارچه توری، پارچه گلدار، آستری و …

پرده اداری شید

نمونه پرده اداری مدل شید توسط پرده ادریس

پرده دی کی یا ورتیکال

دی کی یا پرده ورتیکال به پرده های عمودی گفته می شود که قابلیت سایه روشن شدن را دارد این پرده ها دارای تراک های جداگانه می باشند که بعد از نصب کنار هم قرار میگیرند. مکانیزم بازو بسته شدن این مدل پره به صورت دستی با بند کناری می باشد. پرده ورتیکال دارای مدل های مختلف با رنگ بندی های زیبا می باشد.

پرده اداری ورتیکال

نمونه پرده اداری مدل ورتیکال

شید پلیسه

شید پلیسه به مدلی از پرده که داخل قاب پنجره نصب می شود و قابلیت جمع شدن به بالا، پایین و وسط را دارد که هنگام جمع شدن مانند پلیسه چین میخورد میگویند. این مدل پرده را می توان در طرح ها و رنگ های مختلف سفارش داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه پرده شید پلیسه مراجعه نمایید.

پرده اداری شید پلیسه

نمونه پرده اداری مدل شید پلیسه

پرده رومن

تفاوت این مدل پرده با دیگر پرده های اداری در این است که مدل های دیگر شرکتی بوده ولی پرده رومن توسط کارگاه های دوخت پرده تولید می شود. در این مدل شما میتوانید هر پارچه ای را که فاقد کش باشد انتخاب نمایید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با رومن به صفحه پرده رومن مراجعه کنید.

پرده اداری رومن

نمونه کار شده توسط پرده ادریس

پرده اداری کرکره ای

همانطور که از نام این مدل پیداست به پرده هایی که مانند کرکره باشد و مکانیزم حرکتی آن به صورت افقی باشد کرکره ای می گویند. این مدل پرده را میتوان به صورت دستی با بند کناری و به صورت ریموتی بازو بسته کرد. یکی از مزیت های این مدل پرده تنظیم سایه روشن شدن آن می باشد. پرده کرکره ای را می توان در متریال های چوبی، فلزی، پلاستیکی و … تهیه نمود.

پرده اداری کرکره ای

نمونه کار شده پرده اداری کرکره ای چوبی در دفتر فروش پرده ادریس

پرده سیلوئت

پرده سیلوئت به مدلی از پرده ها گفته می شود که به صورت عمودی باز و بسته می شود و معمولا به آن زبرا سه بعدی نیز میگویند.

این مدل از پرده ها تقریبا شبیه پرده های کرکره ای فلزی می باشند اما با جنس پارچه، این مدل پرده از دو تیکه حریر عمودی از بالا تا پایین و تکه های افقی از پارچه های ضخیم تر که با فواصل منظم و مساوی در بین پارچه های حریر قرار میگیرد.

پرده سیلوئت

پرده لوردراپه

پرده لوردراپه مانند پرده ورتیکال از تعدادی اسلاید تشکیل می شود که جنس آنها از pvc می باشد. این اسلاید ها توسط گیره هایی به ریل پرده اتومات آلمینیومی وصل می شوند که توسط زنجیر باز و بسته و چپ و راست می شوند.

پرده لوردراپه

پرده های چاپی

در اکثر مواقع صاحبان مشاغل و یا مدیران اداره ها برای تبلیغات یا زیباتر شدن محیط خود از پرده چاپی برای پوشاندن پنجره ها استفاده میکنند. پرده های چاپی را می توان بر روی مدل پرده های پارچه ای، سیلوئت، لوردراپه، کرکره ای، شید و زبرا استفاده نمود.

پرده شید رول

جدول مکانیزم حرکتی پرده های اداری

پرده زبرا داخل کانال افقی رو به بالا جمع می شود
شید رول داخل کانال افقی رو به بالا جمع می شود
ورتیکال عمودی ، سمت چپ یا راست و یا هر دو طرف
رومن افقی رو به بالا جمع می شود
شید پلیسه افقی بالا، پایین و وسط جمع می شود.
کرکره افقی رو به بالا جمع می شود
سیلوئت داخل کانال افقی رو به بالا جمع می شود
لوردراپه عمودی ، سمت چپ یا راست و یا هر دو طرف

 

نحوه خرید پرده اداری از پرده ادریس

شما میتوانید برای خرید پرده اداری، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و هر محیط دیگری که مد نظر دارید به دو روش زیر خرید خودرا با خدمات پس از فروش تهیه نمایید.

خرید پرده در محل کار با خدمات رایگان

مجموعه پرده ادریس با راه اندازی سرویس سفارش در منزل خدمات رایگانی از قبیل مشاهده نمونه پارچه، اندازه گیری و مشاوره توسط طراح در منزل و محل کار را به مشتریان خود ارائه میدهد. شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست سرویس در منزل با شماره های ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ یا ۰۹۱۲۰۳۵۵۷۵۳ تماس حاصل نمایید.

خرید پرده اداری

خرید پرده در فروشگاه

پرده ادریس با در اختیار داشتن کارگاه های دوخت پرده، تولید قاب پرده، خشک شویی پرده و شوروم یا همان فروشگاه اختصاصی پرده با سابقه ای بالغ بر ۱۵ سال با ارائه خدمات پس از فروش سعی بر این دارد که بهترین و مرغوب ترین کالا با منصفانه ترین قیمت را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. شما میتوانید با شماره گیری شماره های ۵۵۸۶۷۹۹۸-۰۲۱ و ۵۵۸۸۲۷۷۰-۰۲۱ جهت حضور در فروشگاه تماس حاصل نمایید.

هم چنین شما میتوانید جهت دریافت عکس های بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

اشتراک گذاری: