تهران عبدل آباد بازار بزرگ پارچه احسانی

قدرت رنگ در انتخاب پرده منزل

قدرت رنگ در انتخاب پرده منزل

انتخاب رنگ برای پرده منزل یکی از معزلاتی است که تا از قدرت رنگ شناخت نداشته باشیم انتخاب آن برای ما کمی سخت است .

 چگونه باید برای رنگ پرده اتاق خود تصمیم بیگیرد؟

ابتدا این سوال ها را از خود بپرسید:

هدف اصلی این اتاق چیست ؟ سرگرمی، وقت خانوادگی، خواب یا چیز دیگری

چه رنگ هایی را دوست ندارید ؟ بله درست فهمیدید با پرسش این سوال از خود رنگ هایی که دوست ندارید را حذف میکنید.

آیا شما یک قطعه ی الهام بخش دارید؟ مانند تابلو، فرش، نقاشی یا هرچیز دیگری که از آن در این اتاق استفاده کنید. میتوانید از همان قطعه الهام بگیرید و رنگ های تشکیل دهنده آن را در اتاق خود استفاده کنید.

قدرت رنگ

رنگ قدرت انتقال پیام و معانی را بدون کلمات دارد.

چرا ما در یک مکان  آرام و در مکانی دیگر  نا آرام هستیم؟ یا چرا ما جذب یک محصول نصبت به محصول دیگری می شویم؟

رنگ چه در دکوراسیون چه در محصولات 60 درصد جواب دو سوال بالایی را میدهد .

معمولا از رنگ برای روانشانس نیز استفاده میکنند. قدرت رنگ ظریف و قابل توجه است چه جسمی چه روانی.

استفاده از رنگ چیزی نیست که مستقیم به حالات ما تاثیر بگذارد. ما نسبت به رنگ ها واکنش نشان میدهیم ولی اهمیت آن را دست کم میگیریم. استفاده از رنگ برای ما در محیط خانه و در محیط کار بسیار مورد اهمیت است.

قدرت رنگ ها

در ادامه تاثیر رنگ را در پوشش و محیط مطالعه میکنید.

مشکی

رنگ اقتدار و قدرت است. در پوشاک زنانه محبوب است زیرا افراد را لاغر تر نشان میدهد.همچنین شیک و جاودانه است و هیچ وقت از مد نمی افتد. مشکی رنگی پنهان و ناشناخته است و فضایی از رمز و راز ایجاد میکند.

 

سفید

رنگ سفید رنگ بی گناهی، تمامیت و پاکی است. رنگ سفید خنثی است و با همه چیز ست می شود.

پرده سفید

قرمز

رنگی به شدت احساسی می باشد. قرمز باعث تحریک ضربان قلب و تنفس سریعتر می شود. همچنین رنگ عشق هم هست. قرمز رنگ انرژی، اشتیاق، عمل، جاه طلبی و اراده است.

پارچه مخمل اسلپ ریپسی

صورتی

رمانتیک ترین و آرامش بخش ترین رنگ است. روانشانسی رنگ صورتی عشقی بی قید و شرط است. صورتی می تواند رنگی نابالغ و دخترانه باشد.

پرده و روتختی خواب

نارنجی

نارنجی رنگ ارتباطات اجتماعی و خوش بینی است.  با معانی شادی، گرما،اشتیاق، خلاقیت، موفقیت، تشویق، تغییر، عزم، سلامت، تحریک، شادی، سرگرمی، لذت، تعادل، آزادی، بیان و شیفتگی همراه است. این رنگ به عنوان رنگ مرکباتی با غذای سالم مرتبط است و اشتها را تحریک می کند.

پانچ رنگی

زرد

آفتابی شاد جلب توجه می کند. در حالی که رنگی خوش بینانه در نظر گرفته می شود، مردم در اتاق های زرد بیشتر عصبانی می شوند و نوزادان بیشتر گریه می کنند. این سخت ترین رنگ برای جذب چشم است، بنابراین در صورت استفاده بیش از حد، می تواند بسیار قوی باشد. رنگ زرد تمرکز را افزایش می دهد، بنابراین از آن برای پدهای قانونی استفاده می شود. همچنین متابولیسم را سرعت می بخشد. زرد با معنی رنگ ها در روانشناسی رنگ ها رنگ ذهن و عقل است. خوشبین و با نشاط است. با این حال می تواند حاکی از بی حوصلگی، انتقاد و بزدلی باشد.

پرده پذیرایی پانچسبز

در حال حاضر محبوب ترین رنگ تزئینی است، سبز نماد طبیعت است. این ساده ترین رنگ برای چشم است و می تواند بینایی را بهبود بخشد. سبز رنگی آرام بخش و با طراوت است. افرادی که منتظر حضور در تلویزیون هستند در “اتاق های سبز” می نشینند تا استراحت کنند. بیمارستان ها اغلب از رنگ سبز استفاده می کنند زیرا باعث آرامش بیماران می شود. سبز تیره مردانه، محافظه کارانه است و دلالت بر ثروت دارد. سبز رنگ تعادل و رشد است.

پرده اتاق خواب

آبی

رنگ آسمان و اقیانوس است و یکی از محبوب ترین رنگ هاست. باعث واکنش مخالف قرمز می شود. آبی آرام و آرام باعث می شود بدن مواد شیمیایی آرام بخش تولید کند، بنابراین اغلب در اتاق خواب استفاده می شود. آبی همچنین می تواند سرد و غم انگیز باشد. مردم در اتاق های آبی بهره وری بیشتری دارند. آبی رنگ اعتماد و آرامش است. می تواند نشان دهنده وفاداری و صداقت و همچنین محافظه کاری و سردی باشد.

پرده آبی

بنفش

رنگ سلطنتی، بنفش تجمل، ثروت، و پیچیدگی را نشان می دهد. همچنین زنانه و عاشقانه است. با این حال، چون در طبیعت نادر است، بنفش می تواند مصنوعی به نظر برسد. بنفش رنگ تخیل است. می تواند خلاقانه و فردی یا نابالغ و غیرعملی باشد.

پده پذیرایی با دکور بنفش

انتخاب رنگ برای اتاق شما یک تصمیم شخصی است و بسیار مهم است! افزودن رنگ میتواند بر خلق و خوی شما تاثیر بگذارد.

مجموعه پرده ادریس میتواند در انتخاب رنگ به شما کمک کند و این کار را برای شما آسان نماید. پرده ها ، رومن ها، کوسن ها و قاب پرده ها بهترین روش برای اضافه کردن رنگ به محیط شما می باشند.

می توانید برای اینکار از محصولات پرده ادریس استفاده نمایید تا ببینید چه تاثیری بر محیط خانه شما دارند.

اگر نیاز به مشاوره دارید میتوانید با شماره ها 55867998 یا 55882770 تماس حاصل نمایید. ما خوشحال می شویم  به شما کمک کنیم.

و اگر نیاز دارید پارچه ها را در منزل با نور محیط خود مشاهده کنید میتوانید با شماره های 09123035178 و 09120355753 تماس بگیرید و از کمک رایگان ما بهره مند شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.