در این مقاله سعی بر این است تا خرید متراز پارچه مصرفی برای پرده را آموزش دهیم .

لازم به ذکر است که بگوییم در برخی از مدل ها بستگی به سلیقه مشتری دارد که آیا مایل هستند پرده پر چین باشد یا کم چین

چند متر پارچه برای دوخت پرده مورد نیاز است ؟

برای خرید پارچه ابتدا باید دید چه مدل دوختی مد نظر می باشد در زیر متراژ مصرفی برای هر کدام از مدل دوخت ها را به تفکیک بیان میکنیم :

برای دوخت مدل پلیسه : متراژ مصرفی برای دوخت مدل پلیسه در پارچه های بدون طرح در کم ترین حالت ۲/۵ برابر و در بیشترین حالت ۳ برابر می باشد . در پارچه های طرح دار برای این که گل ها روی پرده باشد نسبت به گل پارچه تهیه می شود که آن هم به طور معمول ۲/۵ تا ۳ برابر می باشد .

برای دوخت مدل دکوری : برای این مدل معمولا از پارچه ۱/۵ عرض استفاده می شود که نسبت به ارتفاع پنجره پارچه تهیه می شود به طور مثال : اگر ارتفاع پنجره شما ۲٫۸ باشد در حالتی که بخواهید مدل دکور ساده و یا پانچ بدوزید باید ۳ متر پارچه تهیه نمایید ، در غیر این صورت برای دوخت مدل دکور پنل ، دکور یقه شل ، دکور پلیسه ریزشی ، دکور ریزشی به دلیل اینکه مدل چین خور می باشند باید پارچه ۱/۵ عرض در ارتفاع ۳/۵ تهیه نمایید .

دوخت آستر یا همان زیره : برای دوخت آستر اگر آستر صاف بخواهید ۳۰ سانتی متر بیشتر از عرض کارتان پارچه تهیه نمایید . اگر مدل آسترکشی بخواهید ۳۰ سانتی متر بیشتر از اندازه پارچه رویه (حریر ، تور ) آستری تهیه نمایید .

برای اطلاعات بیشتر با شماره های ۵۵۸۶۷۹۹۸ یا ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

شما می توانید به صورت رایگان از خدمات طراحی ، مشاوره ، اندازه گیری و مشاهده نمونه پارچه در منزلتان با شماره گیری ۵۵۸۶۷۹۹۸ یا ۰۹۱۲۳۰۳۵۱۷۸ تماس بگیرید .

اشتراک گذاری: